Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
TOHLE UMÍ NÁŠ SPREJ HAIRFOR2 | KONEC ŘÍDKÝM VLASŮM

zahusteni vlasu velasy ve spreji

 

 

PROČ SI NÁS VYBRAT

 1. Úvod
 2. PADÁNÍ VLASŮ
PADANÍ VLASŮ U MUŽŮ

O padání vlasů

Cojeskutečnoupříčinou padání vlasů? Jak zabránitpadání vlasů? Jaká řešenía možnosti léčbyexistují? Tytoamnoho dalších otázeksizačnemeklást,když sevypadávánívlasůzačnetýkati nás. V mnoha případechjde zejména opsychiku, kdyzačnemepociťovatméněsebedůvěry, úzkostčišpatnou náladu. Netřebazoufat, příčiny mohoubýt různéamožná právěváš případje jednodušeléčitelný. V dnešní doběexistuje mnohopřípravků, léků čiprocedurproti padání vlasů. Které z nich opravdufungují?Prvním krokemjerozdělelní příčindo dvou skupin:

Jednáse o dědičnoupredispozici?Vtomto případě jde otrvalévypadávání vlasů, nakteré neexistujedosudúčinný lékčiléčba.Padánímůžebýt nanejvýšzpomalenéaoddálenéněkdyi oněkolik let. Třeba zvolitjensprávný postup - s čím obvykle pomůže dermatolog.

Příčina nenídědičná?Zde jemožnostoznovunavráceníztracenýchvlasů a zastavenívypadávánísprávnou léčbou, medikamenty, změnouzpůsobuživotosprávyčiodstraněním špatných návyků.

Přečtěte si více o padání vlasů, o jejich příčině i prevenci v naší poradně, kterou pro vás připravil náš VOLLUMA TEAM.

V připade rad či otázek, vložte, prosím, váš príspěvek níže. Budeme se mu věnovat jakmile to bude možné.


Růst vlasu a jak naše tělo produkuje zdravé vlasy?


Vlasy jsou nejrychleji rostoucí tkání v lidském těle a skládají se hlavně z keratinu, tedy ze stejného materiálu, který dodává pružnost našim nehtům. Průměrný člověk má přibližně 100 000 vlasů, závisí to samozřejmě také na barvě a struktuře vlasů. Naše vlasy rostou uvnitř ochranného pouzdra, tzv. folikulu, a uvnitř každého takového folikulu roste jeden až čtyři chloupky (samotný vlas). Tato skutečnost je základem pro nejnovější metody GHI transplantace vlasů.

Co je vlasový cyklus?


První fází růstového cyklu vlasu je fáze anagen – růstová fáze vlasu, která obvykle trvá 2 až 6 let. Další fází je katagen, která trvá 2 až 6 týdnů. Je to fáze, kdy se vyživování a růst vlasů zastavuje. Následuje fáze telogen, klidová fáze vlasového cyklu, která trvá 3 až 4 měsíce. Během tohoto období jsou Vaše vlasy vytlačované z folikulu novými vlasy, které se tvoří v kořeni a opět začínají růst v anagenové fázi. Vlasy vyrostou přibližně o 1 cm za měsíc, u žen rychleji než u mužů.

DHI Alopecia Test je nový diagnostický nástroj, který pomocí mikrokamery a konkrétního softwaru umožňuje odborníkům analyzovat a diagnostikovat aktuální stav vypadávání vlasů. Měřením každého vlasového folikulu se specificky stanovuje, v jaké fázi se vlasy nachází. V kombinaci s lékařskou historií a řádným lékařským vyšetřením hlavy lze správně diagnostikovat problém vypadávání vlasů.

Ztráta vlasu?


V průměru ztratíme 100 až 150 vlasů denně. Většinou je to v důsledku přechodu z fáze telogen do fáze anagen. Nové vlasy znovu rostou tak dlouho, dokud je folikul zdravý a neporušený, obvykle jeden folikul obnoví vlasy až 12x za náš život.

Proč dochází k plešatění a padání vlasů? Je to geneticky dané nebo tomu člověk může nějakým způsobem i předejít a bojovat s tím?


Existuje hodně faktorů, které způsobují vypadávání vlasů, přičemž rozdělit bychom je mohli na faktory trvalé a dočasné. Mezi ty neznámejší patří:

 • genetické faktory,
 • zánět v těle,
 • špatná životospráva,
 • častý stres a traumata,
 • choroby štítné žlázy,
 • chemické reakce (chemoterapie),
 • nežádoucí účinky léků .

Vypadávání vlasů může být způsobeno genetickou predispozicí, především androgenní alopecie (alopecia andrigenetica). Mužský hormon testosteron se vlivem enzymu (5alfa reduktázy) mění na vysoce aktivní formu dihydrotestosteron a může poškodit vlasové kořínky a zkrátit růstovou fázi vlasů. Na druhé straně, ženské hormony - estrogeny chrání před vypadáváním vlasů, i když jejich vliv je méně výrazný. Androgenní alopecii není možné léčit, ale je možné ji zpomalit. Dočasné faktory způsobující vypadávání vlasů je možné odstranit, ale je potřeba diagnostikovat správnou příčinu a začít léčbu.

Jaké možnosti nápravy či zabránění plešatění existují v praxi a o čem lidé často nevědí?


Pokud se nejedná o dědičnou predispozici padání vlasů, je důležité vyvarovat se všem faktorům, které vypadávání způsobují, jako je například nadměrný stres, různé záněty v těle, a zároveň zajistit správnou životosprávu a přísun dostatečného množství vitamínů. Lidé často neví, že vypadávání vlasů může způsobit řada příčin, a proto je velmi důležité příčinu správně diagnostikovat a snažit se ji odstranit. Taktéž je velmi těžké sledovat efekt dané léčby vypadávání vlasů, který se projevuje až po několika měsících, takže je nutné s léčbou nepřestávat a být trpělivý.

 

volluma odporúča

 

" Pro muže aženykterýtrpí padání vlasůachtějí zlepšitsvůj vzhleda vrátit sebevědomívřele doporučuji produkt zesilovač vlasů VOLLUMA - HAIRFOR2jako nemedicínskea profesionální kosmetickéřešení, které okamžitě i v průběhu léčby pomůže navrátit sebevědomí zamaskováním vypadávání vlasů a průsvitající pokožky na hlavě."

Dr. L. E. Fremont B. Sc., M. D.
vlasovo-transplantačný chirurg, lektor

 

 

Pokud vás trápídočasné nebo trvalévypadávání vlasů, pokud máteřídkénebo jemné vlasy, s nimiž si nevíte rady,pakprávě pro vásje profesionálnízahušťovač vlasů VOLLUMA - HAIRFOR2 to nejlepší kosmetickéřešení. Navíc s garancí spokojenosti vůbec nic neriskujete.

 


Padání vlasů - příčiny

 

Vlasy - zastřešení elegance, které podtrhuje sexappeal každého jedince. Encyklopedie uvádí, že vlas je zrohovatělá organická látka a zdravý člověk má přibližně 100 tisíc vlasů, zrzaví lidé mají o 20 tisíc vlasů méně a blonďatí zase o 40 tisíc vlasů více. Na jednom centimetru čtverečním roste 120 vlasů, každý z nich má v průměru 0,07 mm.

 

Příčiny padání vlasů

Genetická dispozice a hormony - to jsou hlavní důvody, které způsobují nehezkou vlasovou pokrývku. Příčiny u obou pohlaví se zpravidla liší. Muže nikdy nepostihne velká hormonální změna, neboť nerodí děti. Příčin vypadávání vlasů je mnoho a někdy si ani odborníci neví rady. Jindy je příčina zřejmá a může se ihned nasadit účinná léčba. Poruchy růstu vlasového porostu můžeme zařadit do tří skupin - vrozené, získané a přechodné vypadávaní vlasů.

 

Ženy a příčiny padání vlasů

V současné době na světě přibývá stále více žen, které si stěžují na vypadávání vlasů. U žen nedochází k plešatění a většinou jde jen o přechodné vypadávaní vlasů. Mezi hlavní příčiny se uvádí nedostatek železa – silná menstruace, která mj. způsobuje u žen i anemii. Pozor – přílišné množství železa organismu škodí. Zvýšená a snížená funkce štítné žlázy - v obou případech je léčba nutná, jinak vlasový porost zjemní a vypadává. Období menopauzy – snížená hladina estrogenu. Hormonální změny v těhotenství, v šestinedělích a dospívání. Náhlý úbytek vlasů způsobí i stres. Vedlejší účinky mnoha léku mají za následek padání vlasů, podobně jako předávkování vitamínu A nebo selenem.

 

Muži a příčinypadání vlasů

Padání vlasů především sužuje mužskou část populace, u které je tento problém z větší části způsoben dědičnou dispozicí - přeměna hormonu testosteronu na tzv. DHT (dihydrotestosteron), který oslabuje vlasové cibulky. Stres, časté nošení různých pokrývek hlavy, znečištěné ovzduší a změna ročního období jsou dalšími faktory, které ovlivňují padání vlasů.

Problematiku padání vlasů řeší celostní medicína, která se zaměřuje na komplexní fungující mechanismus člověka.

Padání vlasů u žen


Vlasové folikuly u žen jsou velmi citlivé, zejména na hormonální změny. I sebemenší změna hormonální hladiny ovlivní vypadávání vlasů.

Některé z hormonálních zásahů jsou tyto:

 • Těhotenství a porod
 • Užívání hormonální antikoncepce
 • Menopauza
 • Věk
 • Vnější prostředí
 • Stres, deprese
 • Dědičnost

 

Padání vlasů je závislé na množství DHT, které ženské tělo vyprodukuje. Urychlit vypadávání může i ženský hormon estradiol, který zabraňuje tvorbě DHT.

"několik letsinevímrady smýmivlasy, mám jeřídkéa vypadávánínepřestává. Velmi mětrápilmůjvzhled a myslelajsemna můjproblém při každémsetkáníslidmi. Pro mě jakoženuvmladém věkuto bylo opravdu frustrující. Poobjevenízesilovače VOLLUMA dokážu opětdoslovavolnědýchat a nemusím přemýšlet nad tím, zda si lidé všimnou, že mám prořídlé vlasy. Protože díky VOLLUMA - vlasy ve spreji, si toho opravdu nevšimnou! VOLLUMA mi vrátilamoje sebevědomíaúsměv. Děkuji za vynalezení tohoto přípravku. Nadále se snažímnajít příčinua zkoušímrůzné přípravky, no s mým "tajemstvím"jsem mnohem spokojenější."

Lenka, Praha

U žen dochází obvykle k celkovému prořídnutí vlasů, takže vlasy se postupně ztenčují, ztrácí svou sílu a vypadávají, později začne přes vlasy prosvítat pokožka.

Někdy se vytvoří tenká "bezvlasová" cestička na středu hlavy, vede od čela postupně po vertex. Postupem času se zvětšuje a vytváří na hlavě velké bezvlasé místo.

LUDWIG(ova) stupnice

alopecie ženyNěkteréženymají takévzor vypadávánívlasůzapříčiněné genetikou, věkemanadbytkem mužských pohlavních hormonů, které se obvykle objeví v době po menopauze. Vzor plešatostu ženzahrnuje ředěnícelé hlavy, zatímcopřednívlasováčást zůstáváobecněnedotčená.

 

CANDIDA - kandidóza, možná příčina padání vlasů?


Candida - je onemocnění, na které trpí každým dnem více lidí. Jedná se opřemnoženíkvasinekv těle, tzv.mykotická infekce, která způsobujerůzné obtíže,ke kterým patří ivypadávání vlasů.Testnakandidózusi zvládneteudělati doma.Nejedná se oodborný(a tedy na 100% spolehlivý) test, ale dokáže vám na90% ukázat,zda se ve vašem těle nemnoží zbytečné kvasinky.

Padání vlasů u mužů


V průběhu života projde každý jeden vlasový folikul vlasovým cyklem 10 až 20krát. Působením určitých jevů je ovlivněno také množství a hustota vlasů. Problematika je širší a vyžaduje individuální přístup. Nejčastěji vyskytující se formy vypadávání vlasů jsou například vlivem mužských hormonů – androgenů. Působením těchto hormonů vzniká androgenní plešatost. Androgenní plešatost – nejčastěji se vyskytuje u "bílé" části populace, a hlavně u mužů.

Padání vlasů příčiny

mohou být různé, například:

 1. Dědičnost
 2. U žen přítomnost právě mužského hormonu androgenu (obvykle v období po menopauze, zejména v případech kdy žena trpí hormonálními poruchy).
 3. S narůstajícím věkem klesá počet vlasových folikul.
 4. Vnější prostředí (sociální faktory), ale i vnitřní (psychika).

Vypadávání vlasů může začít už v 16 až 23 letech, vypadávání má v tomto případě velmi rychlý spád. V běžnějším případě se androgenní alopecie (vypadávání vlasů) objeví v 30 až 35 letech života, průběh obvykle bývá mírnější a pleš se nevyvine úplně, zdržuje se jen v oblasti čela. Někteří muži však zaznamenají vypadávání vlasů až v padesáti, anebo dokonce i později.

volluma na ridke vlasy

 

 

"Je mi30 letavlasymizačaly padat, když mi bylo asi22. Udělalisemikoutyadálemi vlasyředlisměremodčela. Nevěděljsemsirady, používámrůzné přípravky, alevím, žemoje vlasy zpětnikdynenarostou. Až po objeveníVOLLUMA - vlasy ve sprejijsemopět pocítilpocit z doby, kdy mi bylo 22.Jsemnad míruspokojen a doporučujivšem,kteří mají podobný problémjako já."

Jiří, Olomouc

 

 

Rychlost padání vlasů (androgenní alopecii) zapříčiňuje vícero faktorů: přidružené onemocnění vlasaté kůže, používání rozličných druhů léků, genetická predispozice, hladina DHT ve vlasových folikulech, choroby štítné žlázy, ledvin nebo kožní onemocnění, špatná životospráva nebo životní styl, podstoupení chemoterapie, vystavení se chemikáliím, nebo skryté záněty v těle.

Nejdříve mužům vypadávají vlasy na bocích hlavy a na čele, vytvářejí se jim takzvané kouty. Kouty se neustále zvětšují a dochází k prořídnutí ofiny. Vytváření koutů je doprovázeno také vypadáváním vlasů na zadní části hlavy v oblasti vertexu. Ložiska vlasů se postupně zvětšují.

NORWOOD(ova) stupnice

1. stadium 2. stadium 3. stadium 4. stadium 5. stadium
1. štádium2. štádium3. štádium4. štádium5. štádium
 
 
6. stadium 7. stadium 8. stadium
6. štádium7. štádium8. štádium19.09.2012

 


Prevence proti padání vlasů

Jak se dozvídáme z historických pramenů - lidé hledají podpůrné prostředky proti padání vlasů odnepaměti a není se co divit. Krásné, husté, dlouhé vlasy zvyšují naši sebedůvěru a ladí s každým outfitem. Krátké účesy, pokud zvolíte moderní střih udělá taky parádu a dobře se cítíme.

Pokud se podíváme do deníčků našich babiček, tak tam najdeme několik návodů proti vypadávání vlasů

- Odvar z kopřiv, ze zeleného čaje nebo lopuchu, kopřiva účinně bojuje i proti lupům
- Pokožku prokrvíte směsí z černého pepře či petrželových listů s trochou vody
- Zábal ze žloutků s několika lžícemi olivového oleje
- Lihem zalijete lichořešišnici (bylina), touto tinkturou si masírujete pokožku

Odborníci a jejich doporučení proti vypadávání vlasů

- Mokré vlasy si nedrhněte ručníkem, češte je až uschnou a v žádném případě nechoďte spát s mokrou hlavou
- Neměli bychom stále volit stejný účes, nový střih vlasům jen prospěje
- Nebojujte nesmyslně s přírodou, kdo má kudrnaté vlasy touží po rovných a naopak; zbytečně si násilnou změnou účesů ničíte vlasy
- Ani přílišný extrém Vašim vlasům nemusí vyhovovat; příliš dlouhé nebo příliš krátké vlasy - příliš černé či příliš zesvětlené
- Dlouhé vlasy jsou krásné, ale pravidelné zastřihávání konečků vřele doporučujeme
- Lakovaná a přegelované vlasy nejsou pěkné; ušetříte peníze a ušetříte si vlasy, když to nebudete se stylingem přehánět

Léky proti padání vlasů

Při medikamentech je velmi důležité seznámit se s látkami které obsahují a také nezačít užívat různé tabletky zda mastičky pokud si nejste jisti vaší příčinou padání vlasů. Lokální medikamenty jako např. minoxidil jsou určeny zejména lidem s dědičnou příčinou padání vlasů - androgenní alopecie no i minoxidil v sobě obsahuje chemické látky které mohou vlasovou pokožku podráždit. Tyto látky však padání vlasů nezastaví úplně, ale mohou ho během užívání oddálit. Výsledky se většinou dostaví po 2-3 měsících. Finasterid tabletky také pomáhá zpomalení dědičného padání vlasů androgenní alopecie, avšak není doporučován jako vhodný lék protože má více vdlajších účinků.

pomoc při padání vlasůV specializovaných internetových obchodech nepřeberné množství "zaručeně" účinných prostředků. Zde by bylo dobré nahlédnout do diskusního fóra, kde se dozvíte, co opravdu Vašim vlasům prospěje. Pokud byste chtěli svůj vzhled změnit okamžitě doporučujeme v boji proti padání vlasů VOLLUMA jako kosmetické řešení a první pomoc. Během používání Volluma můžete pokojně užívat medikamenty či bojovat proti řídkým vlasům

 

Léčba padání vlasů

Padání vlasů je věčný problém lidí po celém světě. V tomto případě častokrát nezáleží ani na věku - vlasy padají jak mladým, tak i dříve narozeným. Říká se, že během dne průměrně člověku vypadne 100 vlasů. Pokud jste si i bez počítání pramenů vědomi toho, že vaše padání přesáhlo požadovaný limit, je dobře připravit se na preventivní opatření. Léčba padání vlasů přitom nemusí být dlouhodobým procesem, jak si mnozí myslí. Vše samozřejmě závisí na konkrétním problému.

Co se týče lidského těla v zásadě platí, že vše souvisí se vším. Pokud vám z ničeho nic začnou vypadávat vlasy, je to projevem změny ve vašem těle. Začali jste se jinak stravovat? Jste dlouhodobě nemocní? Zamyslete se nad případnými důvody vašeho problému ještě dříve, než s tím zajdete k lékaři. Často se může jednat pouze o menší hormonální změnu, nebo změnu související s ročním obdobím.

Roční období a padání vlasů

Ano, přesně tak. I počasí a roční období mohou mít za následek menší výkyvy na vaší ctěné hlavě. Faktem je, že přes zimu a tedy chladnější roční období padají vlasy ve velkém. Proto, pokud zaznamenáte dané změny právě tehdy, nemusíte okamžitě polekaně chodit na polikliniku nebo snad ke kosmetičce. V takovém případě léčba padání vlasů totiž ve většině případů není vůbec nutná.

Kdy léčit padání vlasů

Nutné to je především tehdy, pokud změny zaznamenáte doslova z jednoho dne na druhý. Dostáváte pomalu, ale jistě strach, že za chvíli budete snad i plešatí? Zachovejte klid, v dnešní progresivní době je již mnoho prostředků, jak tuto špatnost eliminovat.

Řešením mohou být různé mastičky, krémy, oleje, šampony, podpůrné léky a vitamíny. Nejdůležitějším úkolem v tomto ohledu je právě zjištění původu vzniku padání vlasů. Důvodů může být mnoho a při každém se způsob léčení mírně liší. Pokud si nejste jisti, čím je váš problém způsoben, léčba padání vlasů nemusí mít dokonalý a požadovaný efekt.

 

O Nás

Naše společnost je již od roku 2009 výhradním distributorem značky Hairfor2 v České republice. Spolupracujeme s odborníky z Německa a Kanady.

Náš jedinečný zahušťovač vlasů si za několik let našel již mnoho spokojených zákazníků. Jsme rádi, že jsme vám pomohli při řešení problémů s řídkými vlasy a dodali odvahu. Budeme se vždy snažit plnit vaše očekávaní. tým HairFor2

Info

Recenze Heureka

Již od 2009 v České republice

Vrácení zboží do 60 dnů 100% vrácení částky

Doručení do 3 dnů

 

©Copyright HairFor2 | 2009-2023