Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
TOHLE UMÍ NÁŠ SPREJ HAIRFOR2 | KONEC ŘÍDKÝM VLASŮM

zahusteni vlasu velasy ve spreji

 

 

PROČ SI NÁS VYBRAT

  1. Úvod
  2. PADÁNÍ VLASŮ
  3. Minoxidil a jeho účinky
MINOXIDIL a jeho skvělé účinky proti padání vlasů

Vlasy jsou chloubou snad každého z nás. Minimálně je to jeden z našich nejvýraznějších fyzických prvků, vlasy jsou jedna z prvních věcí, kterých si všimneme u druhých. Problémy s vlasy proto většina z nás považuje za závažné, zejména v těch případech, kdy dochází k vypadávání a celkovému úbytku vlasů. To může být způsobeno mnoha faktory. U žen jde nejčastěji o souvislost s hormony a jejich výkyvy, dále se často jedná o dědičnost, špatný krevní oběh, nedostatek železa, poruchy štítné žlázy nebo specifické poruchy příjmu potravy. U mužů je pak vypadávání a úbytek vlasů nejčastěji otázkou dědičnosti, činnosti hormonů či stárnutí. V dnešní době naštěstí existuje mnoho přípravků, které nám v boji proti vypadávání vlasů a jejich úbytku mohou pomoci. A ty téměř vždy obsahují minoxidil.

 

Co je to minoxidil?

Pro některé je minoxidil 6-piperidin-1-ylpyrimidine-2,4-diamine 3-oxide, jehož chemický vzorec je C9H15N5O. Pro jiné je minoxidilzjednodušeně řečeno látkou podporující růst vlasů. Na trhu nalezneme různé přípravky s rozdílnou mírou koncentrace. U minoxidilu však neplatí, že čím vyšší je jeho koncentrace, tím je účinnější. Naše pokožka totiž nedokáže vstřebat vyšší koncentraci minoxidilu než je 5 %.

minoxidil 5%

NÁHODNÝ OBJEV

Loniten® je lék na vysoký krevní tlak, který s minoxidilem nemá zdánlivě vůbec nic společného. Vědci však zaznamenali, že jedním z vedlejších účinků užívání léku Loniten® je zvýšené ochlupení a růst vlasů. Jak později zjistili, za tyto vedlejší účinky mohl právě minoxidil, látka v léku obsažená. Ta se nadále zkoumala a vyvíjela a dnes už je poměrně známá – i její účinky. Za objev minoxidilu jako léku na podporu růstu vlasů může tedy náhoda.

 

Pro koho je minoxidil určen?

Díky svým příznivým účinkům na podporu růstu vlasů je hlavním důvodem užívání minoxidilu léčba padání vlasů, zejména androgenní alopecie (nejčastější příčina vypadávání vlasů). Ta se týká 30 % mužů do věku 30 let a až 50 % u mužů nad 50 let. Žen ve věku nad 50 let jí trpí zhruba 40 %. Používat minoxidil mohou muži i ženy. Minoxidil se však nedoporučuje kombinovat s některými jinými látkami. Máte-li zdravotní problémy, doporučujeme, abyste se před jeho použitím poradili s lékařem či lékárníkem.

 


 

volluma odporúča

 

" Pro muže aženykterýtrpí padání vlasůachtějí zlepšitsvůj vzhleda vrátit sebevědomívřele doporučuji produkt zesilovač vlasů VOLLUMA - HAIRFOR2jako nemedicínskea profesionální kosmetickéřešení, které okamžitě i v průběhu léčby pomůže navrátit sebevědomí zamaskováním vypadávání vlasů a průsvitající pokožky na hlavě."

Dr. L. E. Fremont B. Sc., M. D.
vlasovo-transplantačný chirurg, lektor

 


 

NA CO SI DÁT POZOR?

Pokud se vás týká některý z následujících případů, konzultujte používání minoxidilu se svým lékařem či s lékárníkem:

- snaha o otěhotnění,  těhotenství, kojení

- užívání léku (na předpis i volně dostupného), rostlinného přípravku či potravinového doplňku

- alergie na léky, potraviny či jiné látky

- srdeční problémy či problémy s krevním tlakem

 

Jak minoxidil funguje?

Častou příčinou vypadávání vlasů je krátká anagenní růstová fáze vlasu. Vlasové buňky prochází během svého růstu třemi fázemi. Každý vlas těmito fázemi prochází různě, někdy se více vlasů nachází ve třetí fázi a proto nám v některých obdobích častěji a více vypadávají vlasy. Tato různorodost ale zaručuje, že nám nevypadnou všechny vlasy najednou. Anagenní fáze je fáze první, v níž vlas roste a která trvá průměrně asi 3 roky. V další fázi (katagen) se růst vlasu zastavuje a v poslední fázi (telogen) vlas vypadává a začíná růst vlas nový. Tyto dvě fáze jsou oproti první fázi velice krátké, trvají několik týdnů až měsíců. Je-li tedy první fáze zkrácena, vlas vypadne mnohem dříve než by měl, pokud by byl zdravý. Na zkrácení anagenní fáze má u mužů (u nichž je vypadávání vlasů častější) vliv testosteron (a jeho derivát dihydrotestosteron, zkráceně DHT). Minoxidil zajišťuje právě prodloužení první, tedy anagenní růstové fáze, díky čemuž roste vlas o mnoho déle. Nejdříve však vlasy musí projít poslední fází.

minoxidil 5% tuba

Jak je minoxidil účinný?

Podle klinických testů (prováděných na mužích, kteří dermální roztok minoxidilu užívali po dobu jednoho roku) došlo u 48 % testovaných mužů k zastavení vypadávání vlasů a k obnově růstu vlasů, u 26 % se růst vlasů částečně zlepšil a u 16 % mužů nebyla obnova růstu vlasů zaznamenána. U žen je podle dalších studií minoxidil účinnější, a to i přes to, že je jim doporučováno používat jeho nižší koncentraci. Lepší účinky byly prokázány při léčbě tzv. lysin (vlasy ustupující z čela) či plešatosti. V průměru 30 % mužů i žen, kteří mají s minoxidilem zkušenosti, dosáhlo zastavení či alespoň mírného zlepšení úbytku vlasů.

 

POZOR!!!

Minoxidil nesmí přijít do kontaktu s kočkami, pro které je vysoce toxický a zejména při kontaktu s jejich kůží může být velice nebezpečný!

 

Jak se minoxidil používá?

Ženám je doporučováno používat 2%, mužům 5% koncentrát. Ten je rozpuštěn v propylenglykolu, který zlepšuje vstřebatelnost minoxidilu do pokožky. Zajistí také to, že se minoxidil rozprostře rovnoměrně po celé oblasti, která je ošetřována. Pro zajištění lepší vstřebatelnosti také doporučujeme použít před aplikováním váleček s titanovými mikrojehličkami. Přímo před samotnou aplikací si vlasy a pokožku hlavy umyjte jemným šamponem, poté je vysušte – vlasy i pokožka musí být před nanesením minoxidilu úplně suché. Po nanesení roztoku si důkladně umyjte ruce. Roztok nechte působit alespoň 4 hodiny, během nichž se vlasy či vlasová pokožka nesmí namočit.

 

Jak často se minoxidil musí používat?

Minoxidil se užívá zpravidla 2x denně. Pokud jednu nebo pár dávek minoxidilu vynecháte, nic vážného se nestane. Aplikujte jej však co nejdříve, pokud se ovšem neblíží čas na další dávku, v takovém případě počkejte až na ni. Rozhodně však nepoužívejte 2 dávky najednou, to je za prvé zbytečné a za druhé byste tím zvýšili riziko projevení vedlejších účinků. Kontinuálnost léčby je velmi důležitá, pokud přestanete minoxidil používat, zastaví se růst vlasů a ty budou opět vypadávat. Nezapomeňte také na to, že výsledky jsou viditelné přibližně po čtyřech měsících užívání.

 

Má minoxidil nežádoucí účinky?

Minoxidil je aplikován dermálně, na pokožku, může se tedy stát, že jeho pravidelnou a dlouhodobou aplikací začne pokožka svědit, zůstane podrážděná, zarudlá nebo se mohou začít vytvářet lupy. Pak je nutno minoxidil na čas vysadit a dopřát pokožce oddechu. Na počátku léčby minoxidilem může také dojít k úbytku vlasů, které musí nejdříve vypadnout a teprve poté rostou zdravěji a lépe. Z dlouhodobého pohledu je to pozitivum, protože tento jev dokazuje, že minoxidil zabírá. Stejně jako jiné látky se s užíváním minoxidilu pojí i jiné nežádoucí vedlejší účinky, jejich výskyt je však zcela ojedinělý.

 

MINOXIDIL A JEHO MOŽNÉ VEDLEJŠÍ ÚČINKY

- podráždění nebo štípání očí

- podráždění nebo svědění pokožky (v místech aplikace)

- vyrážka nebo alergická reakce

- potíže s dýcháním

- bolest na hrudníku

- otok úst a dutiny ústní

- zrychlený srdeční tep

- náhlý příbytek váhy

- slabost nebo malátnost

Studie:

  1. Test účinnosti minoxidilu u mužů s androgenní alopecií (AGA) https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT02198261
  2. Test účinnosti minoxidilu u žen s AGA https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT02206802
  3. Další studie minoxidilu https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/?term=minoxidil

 

 

O Nás

Naše společnost je již od roku 2009 výhradním distributorem značky Hairfor2 v České republice. Spolupracujeme s odborníky z Německa a Kanady.

Náš jedinečný zahušťovač vlasů si za několik let našel již mnoho spokojených zákazníků. Jsme rádi, že jsme vám pomohli při řešení problémů s řídkými vlasy a dodali odvahu. Budeme se vždy snažit plnit vaše očekávaní. tým HairFor2

Info

Recenze Heureka

Již od 2009 v České republice

Vrácení zboží do 60 dnů 100% vrácení částky

Doručení do 3 dnů

 

©Copyright HairFor2 | 2009-2023